LotusHR

Uluslararası İşe Alım Danışmanlığı

Uluslararası İşe Alım Danışmanlığı

Sektördeki tecrübemiz ve profesyonel ekibimizle birlikte şirketlere ve kurumlara özel stratejiler geliştirerek nitelikli işgücü, üst düzey yönetici, toplu işe alım süreçleri, yurt dışı personel yerleştirme gibi süreçlerde profesyonel danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Kurumsal müşterilerimizle kendi alanlarında tecrübeli ve yetenekli adayları mükemmel bir eşleştirme ile buluşturuyorken müşterilerimizin iş gücünü ele alıyor ve en uygun çözümleri sunuyoruz.

LotusHR Danışmanlık olarak müşterilerimizle uzun vadeli işbirliği yapma ve bu işbirliğinde maksimum memnuniyet sağlamayı amaçlıyoruz.

 

Uzman, Orta ve Üst Düzey Yönetici İşe Alım Danışmanlığı

Uzman, Orta ve Üst Düzey Yönetici İşe Alım Danışmanlığı

Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu ulusal ve uluslararası alanda uzman, orta ve üst düzey yönetici ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli donanım, yetkinlik ve iletişim ağına sahip olan bir şirket olarak uzman, orta ve üst düzey yönetici seçme ve yerleştirme sürecinde adayın; müşterimizin ihtiyaçları için uygunluğunun değerlendirilmesinin yanı sıra, pozisyonun adayın kariyer beklentilerine ne kadar uygun olduğuna dikkat ederek mükemmel eşleştirmeyi sağlıyoruz.

Üst düzey profesyoneller ve müşterilerimiz arasında güvenli bir köprü görevi üstlenerek, hedeflenen pozisyonu seçmenin çok ciddi bir tecrübe ve araştırma gerektirdiğinin bilincinde olarak, müşterilerimizle kalibre olarak her zaman en iyi ve en hızlı çözümleri sunuyoruz.

 

Yurt Dışı İşe Alım Süreci

Yurt Dışı İşe Alım Süreci

LotusHR Danışmanlık olarak global ağımız ve uluslararası seçme yerleştirme tecrübemiz ile müşterilerimizin yurt dışı işgücü ihtiyaçları alanında hizmet vermekteyiz.
LotusHR Danışmanlık, yurt dışında projesi, yatırımı, organizasyonu veya yeni yapılanması olan şirketlerin danışmanlığını yapmaktadır. Tüm müşterilerimize yerli ve yabancı, uzman, orta ve üst düzey yönetici ihtiyaçlarında destek vermekteyiz.

Yurt dışı seçme yerleştirme sürecinde müşterimizin ihtiyaç ve beklentilerini anlayarak, ön değerlendirmeler yapıyoruz. Tüm araştırma sonuçlarını, ilgili ülkedeki ücretler, sosyal güvence durumu, bölgesel ve sektörel konular hakkında güncel bilgileri adaylarımız ile paylaşarak, seçme yerleştirme sürecini yürütüyoruz. Aranan genel niteliklere uygun adayları bulmanın yanı sıra, firmanın lokasyonunun olduğu ülkedeki hedefi ve vizyonuna uygun profesyoneller ile eşleştirme sağlıyoruz.
Bu alanda çağrı merkezi, bilişim, mühendislik, sağlık ve lojistik sektöründe çalışmalar yürütmekteyiz.

Seçme ve Yerleştirme süreci:
⦁İlan yayınlanması ve mevcut veri tabanındaki adayların tespit edilmesi
⦁LotusHR mülakat süreci
⦁Mevcut Şartlar dışında aynı zamanda ilgili ülkedeki ücret ve yaşam standartları konusunda gerekli ön araştırmanın yapılması ve adaya ön bilgilendirmede iletilmesi
⦁İlgili pozisyon özelinde test ve envanterlerin uygulanması
⦁LotusHR & iş ortağı kalibrasyonu sonrası uygun adayların iş ortağına iletilmesi.
⦁Olumlu adayın teklif ve referans süreci.
⦁Belirlenen adayın işe yerleştirilmesi.

Şirketimiz uluslararası iletişim ağları ile doğru bilgi ve yönlendirme ile yurt dışı işe yerleştirme alanında da hizmet vermektedir.
LotusHR Danışmanlık olarak, yurt dışı işe alım sürecinde, iş ortaklarımızın talep etmesi halinde, ilgili ülkedeki süreçler ile şirket veya şube kuruluşu gibi istihdam sürecine yönelik altyapı kuruluşlarına da destek olmaktayız.

 

Toplu İşe Alım Süreci

Toplu İşe Alım Süreci

Toplu işe alım süreçleri, iş ortaklarımızın çoğunlukla aynı veya benzer pozisyonlar için işe alım ihtiyaçlarında tasarlanır ve uygulanır.
Toplu işe alım sürecinde adaylar; stratejinin belirlenmesinin sonucunda, talebe göre aday kaynağı oluşturma yöntemleriyle doğrudan Lotus HR aday havuzu üzerinden ulaşılan ya da ilana başvuran adayların sistem üzerinden nitelikleri seçilerek taranmasının ardından, profesyonel değerlendirme sürecine alınır.
İşe alım ihtiyacın oluşmasıyla birlikte başlayan süreç; aranan adayın kriterlerin tanımlanması, işe alım stratejisinin tasarlanması ve sürecin firma temsilcileriyle belirlenmesi ile birlikte doğru sayıda adayın, en iyi şekilde ve en hızlı şekilde sunulmasını sağlıyoruz.
İşe Alım Süreçlerimiz, profesyonel bir değerlendirmenin sonucunda, iş ortaklarımızın ihtiyaç duyulan pozisyonlar için adaylara ulaşabilmesi için kısa sürede tamamlanmaktadır.

 

LotusHR Değerlendirme Merkezi Uygulamaları

Lotus HR Değerlendirme Merkezi Uygulamaları

Değerlendirme Merkezi süreçleri, adayların ilgili pozisyonlar için uygunluğunu ölçmek, değerlendirmek adına birden fazla objektif ölçme tekniğinden yararlanarak, mümkün olan en doğru sonuca varmak için kullanılmaktadır.
LotusHR Danışmanlık olarak iş ortaklarının ihtiyaçları ve beklentileri üzerine,  uzmanlarımız tarafından yapılan yetkinlik bazlı mülakat süreci sonrası iş ortaklarının talebi doğrultusunda yabancı dil sınavları, psikometri testleri ve yetkinlik değerlendirme assessmentları dahil olmak üzere gerekli ölçme ve değerlendirme testleri uygulamaktayız.
Değerlendirme Merkezi uygulamaları, pozisyona aday olan kişilerin işi ne ölçüde yapabileceğini, kurum kültürü ve ekiple olan uyumunu bir dizi iş simülasyonu sayesinde ölçümleyen yetkinlik ve davranış değerlendirme yöntemidir.